به نام خدا

راهنماي شركت در آزمون

آزمون دهندگان گرامي براي شركت در آزمون به موارد زير توجه فرماييد:

با عنایت به قطعی برق در روزهای اخیر، از شارژ بودن باتری دستگاه و در صورت استفاده از مودم adsl، به عنوان پشتیبان، از شارژ اینترنت تلفن همراه و یا مودم همراه خود اطمینان حاصل فرمایید.

1. شما مي توانيد از 10 دقیقه قبل از زمان آزمون وارد سامانه آزمون شويد ولي كليد شروع آزمون غير فعال مي باشد و در زمان شروع آزمون اين كليد براي شما فعال خواهد شد. پيشنهاد مي گردد چند دقيقه قبل از زمان شروع آزمون وارد سامانه آزمون شويد و در زمان شروع آزمون كه كليد شروع آزمون فعال مي شود بر روي آن كليك كنيد تا آزمون شما شروع شود و زمان را از دست ندهيد.

2. یک روز قبل از برگزاري آزمون، يك بار وارد سامانه آزمون شويد تا اگر مشكلي در آيدي و پسورد شما وجود دارد فرصت كافي براي تماس با مركز آزمون جهاد دانشگاهي و رفع مشكل خود را داشته باشيد.

2. حداکثر زمان تاخیر مجاز جهت ورود به سامانه 10 دقیقه می باشد و پس از گذشت 10 دقيقه از شروع زمان آزمون، قادر به ورود به سامانه نخواهيد بود.

3. ساعت و تاريخ كامپيوتر خود را از قبل به صورت درست تنظيم كنيد.

4. براي ورود به سامانه مي‌توانيد از كامپيوتر، تبلت و يا موبايل استفاده كنيد ولي توصيه مي‌شود براي بهره مندي بهتر از كليه قابليت‌هاي سامانه و راحتي در پاسخگويي به سوالات، از كامپيوتر استفاده كنيد.

5. نام کاربری کدپرسنلی و کلمه عبور کدملی شما می باشد.

6. سوالات به صورت تک تک و انتخابی از محل بانک سوالات توسط سامانه نمایش داده‌ خواهد شد.

7. سامانه از ورود افراد با شماره آي پي هاي غير ايراني جلوگيري مي كند بنابراين هنگام ورود به سامانه حتما فيلترشكن خود را غير فعال نماييد.

8. هنگام ورود به سامانه، زبان انگليسي در صفحه كليد فعال باشد.

9. پس از ورود به سامانه يك چراغ سبز در گوشه بالاي سمت راست نشان دهنده اتصال شما به اينترنت هست و در صورتي كه اين چراغ قرمز شود يعني اينترنت شما قطع شده و اتصالتان به سامانه برقرار نيست و لازم است مجدداً به اینترنت وصل شوید.

10. پس از ورود به سامانه آزمون و شروع آزمون، شمارنده زمان در قسمت بالاي سمت چپ صفحه نمايش داده مي‌شود و به سمت صفر، شمارش معكوس مي‌كند، قبل از پايان زمان، شما بايد پاسخ‌هاي خود را ثبت نهايي نماييد.

11. هنگام كار با سامانه از بستن مرورگر خودداري نماييد.

12. هنگام آزمون، پاسخ‌هاي ثبت شده شما در سمت چپ صفحه نمايش داده مي‌شود و بيانگر اين است كه براي چه سوالاتي پاسخ شما ثبت شده است.

13. در پايان آزمون بايد بر روي كليد پايان آزمون كليك كنيد تا كليه پاسخ‌ها ثبت نهايي شود و آزمون به پايان برسد. در صورت پایان زمان آزمون و عدم ثبت نهایی، پاسخ های داده شده به صورت اتوماتيك توسط سیستم ذخیره شده و آزمون خاتمه می یابد.

مركز آزمون سازمان جهاد دانشگاهي تهران در روز برگزاری آزمون تا 15 دقيقه پس از اتمام آزمون با شماره تلفن 84656 – 021 پاسخگوی سوالات مرتبط می‌باشد.